32!
Pe 11.11.2011 (nu chiar la 11:11, da’ cu 5 ore mai devreme) implinii 25 de ani!
Ce-i cu 32-iu’ din titlu? Pffffffffffffff… De unde sa stiu eu? Io-s mai tinerica!
(N-a venit sfarsitul lumii, asa cum nici la anu’ pe 12 decembrie nu va veni, caci peste 3 zile dupa data fatidica ar implini Bobo 4 ani si nu se poate sa se termine lumea inaintea pregatirilor aniversarii minunatiei mele de copil!)
Am mancat la restaurantul din apropierea casei, am dus odorul la medicul de familie pentru avizul de reintrare in colectivitate (o saptamana a stat acasa din cauza unei conjunctivite), iar dimineata am servit copiii de la scoala cu bomboane (ei s-au ascuns in spatele bancilor, au stins lumina si cand am intrat in clasa au strigat “Surprizaaa! La multi ani, doamna!”. Nu mi-am servit colegele cu prajituri, caci fusesem la un concurs cu o parte a clasei, asa ca in pauza de cafea am tot colorat cerculete pentru numele lor.
Uikendul care a urmat aniversarii a fost linistit si friguros: -4 grade in dimineata in care mi-am ridicat cadoul de la Posta, o scurta plimbare spre expozantii de artizanat si un alt cadou: cercei din fimo la 8 lei perechea. Mi-au placut toti, dar tati a scapat achizitionand doar 5 perechi! (Anul asta nu mi-a cumparat flori, ca anul trecut de ziua mea! Mi le-a pus insa in urechi!)
Altfel, uikend clasic: sambata cu pupici si rasfaturi, duminica noastra cu somnul de pranz in trei si pizza plus porumb copt, pupici si stat prin casa, ca-i frig afara si nu vrem sa recidiveze conjunctivita! Eu si tati avem gaturile rosii, tusim si stranutam, dar copilul e musai sa mearga la gradinita saptamana asta, pana nu da frigul bine- bine!
Gata, asta a fost pe anu’ asta! Urmeaza ziua de nastere a verisoarei mele, a lui tataie, vin: Mos Nicolae, ziua lui Bobo, Craciunul, onomastica lui Bobo, Revelionul si Noul An cu ziua lui tati. Ultimele luni ale anului sunt tare daunatoare bugetului!
2 Responses to “32!”
By cris on Nov 14, 2011
La multi ani! 🙂 Si multi pupici!
By lore on Nov 14, 2011
Pupici inapoi! Parca tot prin noiembrie e si ziua ta