Consecvență în familie

În familia noastră, lucrurile sunt destul de clare: de luni până vineri mergem la serviciu, la grădiniță sau la birou, iar în uikend stăm împreună, ne pupicim, mâncăm și dormim.
Mie-mi place tare mult să dorm, așa că abia aștept sâmbăta și duminica să mă trezesc la ora obișnuită- 6:30, apoi să mă întorc pe partea cealaltă până la 9:00.
Tinerii mei domni se trezesc în jur de 7:00, apoi își iau locurile prestabilite: soțul la calculator, piticot la iPad.
Eu mă trezesc pentru cafeaua răcită și pentru pregătirea micului- dejun, vegetare vreo 2 ore, apoi începe sarabanda: curățenie, masa de prânz, somn!
Activitatea de grup cea mai plăcută: dormitul împreună după ce mâncăm!
